Gündem

ÇARIKÇI EMRE KILINÇ TRANSFERİNİ ANLATTI

17 Ocak 2017 . 11:05

Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı Emre Kılınç Transferini Orta Ve Gol'de Anlattı

ÇARIKÇI EMRE KILINÇ TRANSFERİNİ ANLATTI

  Merkez Tv’de yayınlanan Orta ve Gol programına Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı telefonla bağlandı. Emre Kılınç’ın Sivasspor’a transferi ile ilgili tüm detayları ilk kez Merkez Tv ekranlarından bildirdi.

  Bu akşam Emre kılınç transferi saat 9.00’da bitti. Dün Sivasspor Başkanıyla bir görüşme yaptık. Bu konuda da anlaştık. Bu akşamda Emre Kılınç’la yollarımızı ayırdık.

  Emre Kılınç’ın 6 yıldan beri birincisi benim dönemim de Adapazar’ına almıştık kendisini ve Boluspor da 25 milyardan 10 milyardan başlayıp bir anda 550 milyara ulaşn rakama ulaştı Emre. Sezon başında Emre’yle ilgili görüşlerimiz oldu tekrar mukaveleyi yenilemek konusunda bunda anlaşma sağlayamadık. Bunla ilgili de sebeplerini de daha sonra konuşacağız 5 ay sonra mukavelesi bitiyordu Emre’nin Bu şekilde Sivasspor’un talebi oldu biz de bu konu da karar aldık 6 sene emek veren topçumuzu da boşa göndermemek için bu şekilde bir anlaşma yaptık.Maliyet olan kazancımız Emre’den 900 bin türk lirası.Burada herkesin bilmesi gereken bir şey var bu sadece para konusu değil. Yaklaşık iki yıldan beri gelen konular vardı. Ve bana göre Emre’nin daha önce gitmesi gerekiyordu. Ama bir türlü bunlar gerçekleşmedi. Bu konuda da hem Boluspor kulübü hem de Emre sıkıntıya girdi. Sivasspor’un talebi oldu ve verdik.

  Emre Kılınç transferinde her şey para değil oyuncunun istemesi de lazım diyen Çarıkçıyeni transfer yapacaklarının da müjdesini verdi.

  Emre Kılınç transferi hayırlı olmuştur herkes şunu bilsin her şey para değildir. Yani biz para için bunu yapmadık. Boluspor şampiyonluğa oynuyor her şey para değildir. Biraz burada futbolcunun isteği vardır. Futbolcu gitmek istemiştir.Ama dediğim gibi 4 ayda 5 ayda bunu yapmamız gerekiyordu.

  Burada Emre 2-3 yıldan beri mutsuz. Çok transfer isteği olmuş ama olmamış gerçekleşmemiş. Bizim bi prensibimiz vardı bir futbolcu gitmek istiyorsa göndermeniz gerekir. Bu konuda futbolcunun aklının kalmaması gerekir. Hem Emre için hem bizim için doğru karar verdik. Boluspor kulübünün alamayacağı futbolcu da yok transfer devam ediyor. Hocamızla tekrar konuşma yapıp hangi bölgeye transfer yapılması gerekiyorsa ona göre istişare yapıp gerçekleştireceğiz. Sivasspor maçında Emre olmayacak.

  Ayrıca başkan Çarıkçı hafta sonu oynanan ve 2-2 eşitlikle sonuçlanan Manisaspor-Boluspor maçını da değerlendirdi.

  Öncelikle 2-2’lik maçla ilgili en başta teknik heyetimiz 5 futbolcumuz sakattı. 2 tanesi stoper biliyorsunuz Renota Arapi, Dierra cezalı Santos, Anco ve Özgür ileri. Yeni kadroyla ilgili tabi ki hocamız bilmediği bir takım 5 futbolcu ilk 11!de oynatıyor Boluspor beklediğimiz gibi oynayamadı. Bunun en büyük sebebi tabi hocamızın yeni bir takımla ilk maçına çıkması bir de takımı tanımaması. Ama bu hafta sakatlarımız iyileşecek gibi duruyor. Özellikle Elazığ maçından sonra ara kamp var ara devre var bundan sonra Boluspor daha iyi bir top oynayacak daha iyi maçlar çıkaracak yeni transferlerimizin belki uyum süresi 2-3 hafta olabilir o anlamda da Boluspor hedefinden şaşmış değil hedefkler doğrultusundan ilerleyeceğiz. Bleki bir ya da iki transfer olabilir. Emre’yi gönderdik onun içinde bekliyoruz.

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.