Gündem

73 YAŞINDA BOKSA BAŞLADI

18 Ocak 2017 . 15:46

ESKİ BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ 73 YAŞINDA BOKS ELDİVENLERİ GİYDİ

73 YAŞINDA BOKSA BAŞLADI

  Bartın’da yaşayan 73 yaşındaki emekli beden eğitimi öğretmeni Nergis Yakın, ilerleyen yaşına rağmen başladığı boks sporunda ortaya koyduğu azimle örnek oluyor.
  Aslen Antalyalı olan ve 1970 yılında Bartın’a gelerek çeşitli okullarda beden eğitimi öğretmenliği yapan Nergis Yakın, bir meslektaşından esinlenerek 73 yaşında boks sporuna başlamaya karar verdi. İlerleyen yaşına rağmen haftada iki gün BartınGençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü spor salonuna gelen Yakın, Bayanlar A Mili Takım Boks Antrenörü Muhammet Ali Kolu ile antrenman yapıyor. 
  Sporun düzenli ve istikrarlı yapılması gerektiğine dikkati çeken Yakın, "Çünkü sporun, kişinin ruhsal ve bedensel yönden hayata uyumunu sağladığını ve kültürel açıdan da çok yararlı olduğunu biliyorum. Hastalıklara karşı vücudun direnci daha iyi oluyor. Vücudun herşeyi düzene giriyor." diye konuştu. 
  Yakın, 4 torunundan ikisinin tekvandoya, birinin de jimnastik kursuna gittiğini anlattı.  Sporda alt yapısı olmayan birisinin 73 yaşında boks yapmaya başlayamayacağını vurgulayan Nergis Yakın hikayesini anlattı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.